Dentysta dziecięcy - jak wybrać najlepszego stomatologa dla dziecka?

2019-02-18

Pierwszy dentysta dziecka ma ogromny wpływ na jego całe życie - to właśnie od tych pierwszych spotkań z nim zależy, czy i jak chętnie dziecko będzie dbało o stan swojej jamy ustnej oraz odwiedzało regularnie stomatologa. Dlatego właśnie ty, jako rodzic, nie możesz pochopnie wybrać. Nie wystarczy wpisać w okienko wyszukiwarki hasło “dentysta dziecięcy warszawa http://dentystadladzieciwarszawa.pl/ “ i wybrać losowy wynik. Może się bowiem okazać, że dentysta dziecięcy, którego znalazłeś, kompletnie nie nadaje się do pracy z maluchami. Jak zatem wybrać najlepszego dentystę dla dziecka?


Musisz mieć świadomość, że źle wybrany dentysta dziecięcy będzie koszmarem twojego dziecka, przez które już samo mycie zębów stanie się dla niego obowiązkowym koszmarem. Niestety, ale o łagodnych przeprawach przez wizyty kontrolne i ewentualne leczenie możesz wtedy zapomnieć. To właśnie od pierwszych wizyt u dentysty zależy, czy twoje dziecko na wizyty kontrolne będzie do końca życia chodziło jak za karę, czy też polubi to i będzie to dla niego przyjemnością. Właśnie dentysta dziecięcy pokaże mu znaczenie prawidłowego dbania o stan zębów. Zatem bardzo ważne jest, byś wybrał właściwie. Jaki powinien być dentysta dziecięcy, na co koniecznie musisz zwrócić uwagę?Dentysta dziecięcy to coś więcej niż zawód


Jasne, że wykształcenie medyczne to warunek konieczny. Warto zatem upewnić się, czy wybrany dentysta dziecięcy widnieje w krajowym rejestrze Naczelnej Izby Lekarskiej. Czy to jednak wystarczy? Niekoniecznie. Stomatolog, którego wybierzesz spośród całej listy pod hasłem “dentysta dziecięcy warszawa”, musi nie tylko umieć przeprowadzić zabieg piaskowania czy prawidłowo leczyć dziury w dziecięcych zębach. Przede wszystkim musi mieć prawidłowe podejście do dzieci. Czego możesz oczekiwać od dentysty dziecięcego?


Pamiętaj, że dentysta dziecięcy pracuje z naprawdę wymagającym pacjentem. To właśnie jego wymaganiom musi sprostać. Warto wziąć pod uwagę, że dziecko znajduje się w niekoniecznie do końca zrozumiałej dla niego sytuacji - dentysta dziecięcy jest dla niego zupełnie obcym człowiekiem, który w dodatku ma wobec niego oczekiwania! Zatem bardzo ważne jest, by zdobył jego zaufanie. Z dziećmi to nie takie proste, więc dobry stomatolog dla dzieci musi wykazać się bardzo dużą kreatywnością i cierpliwością. Nie może odmówić dziecku prawa do zadawania pytań i koniecznie musi wykazać się umiejętnością odpowiadania na nie. Ponadto, bardzo ważne jest, by sam był zainteresowany dzieckiem - pytał o to, co jest dla niego ważne: zabawki, bajki czy koleżanki z przedszkola. Najlepszy dentysta dziecięcy to ten, który potrafi przełamać lody i zbudować zaufanie u swojego małego pacjenta. To gwarantuje sukces - w tym przypadku bezproblemowe wizyty kontrolne co 4 miesiące.


Jednak sam dentysta to nie wszystko - musi mieć również odpowiednio przygotowany gabinet. Dla dziecka to nowa przestrzeń, w której musi się odnaleźć. Może nie zobaczysz tego gołym okiem, jednak twoje dziecko z pewnością stresuje się taką sytuacją. Nie wie, gdzie jest i co tak naprawdę go tam czeka. Dlatego bardzo ważne, byś pod hasłem “dentysta dziecięcy warszawa” szukała stomatologa, który swój gabinet przygotował na przyjście małych pacjentów. Co to znaczy? Nie jest nowością, że dzieci lubią zabawki i miejsca, w których można bez skrępowania się bawić. Fajnie zatem, jeśli stomatolog dziecięcy zadba o to, by już w poczekalni dziecko poczuło się swobodnie i miało się czym bawić. To nie tylko odciągnie jego myśli od tego, że nie wie, gdzie jest, ale także sprawi, że poczuje się trochę bardziej “u siebie”. Zapewni też brak nudy w oczekiwaniu na wizytę.


Profesjonalny dentysta dla dzieci zadba też o to, by dziecko nagrodzić. To przecież nie musi być nic wielkiego - wystarczy mała zabawka lub kolorowy dyplom. W ten sposób cały stres związany z wizytą u dentysty przerodzi się w dumę, że jest się takim dzielnym. To doskonały sposób na to, by dziecko poczuło, że dentysta dziecięcy, do którego przychodzi, jest trochę jego kolegą, który chce mu pomóc. Niedrogi płyn do baniek może zdziałać cuda!

@ Copyright 2018