Ginekologia estetyczna - co oferuje kobietom?

2019-02-18

Bardzo dużo się mówi o tym, co może dać ginekologia estetyczna. Na szczęście doczekaliśmy czasów, kiedy kobiety głośno mówią o swoich problemach dotyczących intymności i zamiast chować się z nimi po kątach, próbują znaleźć właściwe rozwiązanie. Jednym z nich na pewno będą konsultacje z lekarzem ginekologiem, który podpowie, co robić. Zanim jednak zaczniesz szukać najbliższego gabinetu w Internecie pod hasłem “ginekologia estetyczna cennik http://premium-medical.pl/strefa-kobiety/uslugi-dla-kobiet “, musisz wiedzieć, że w tym wypadku cena odgrywa bardzo małą rolę. Oddajesz w czyjeś ręce to, co masz najważniejszego - swoją intymność i poczucie własnej wartości.


Ginekologia estetyczna, co do zasady, ma za zadanie rewitalizację okolic intymnych pacjentki. Może służyć odmłodzeniu miejsc intymnych, ale przede wszystkim ma ogromny wpływ na podniesienie komfortu życia danej kobiety. Od lat oswajamy się już z chirurgią ginekologiczną, która zajmowała się głównie korekcją warg sromowych oraz zabiegami plastyki pochwy, a jednocześnie zmuszała do dłuższego pobytu w szpitalu i ciągnącej się rekonwalescencji. Ginekologia estetyczna to bardzo dobra alternatywa, gdyż większość wykonywanych zabiegów nie powoduje bólu ani nie niesie ze sobą konieczności pobytu w szpitalu. Po wykonanym zabiegu możesz szybko wrócić do normalnego życia. Pamiętaj jednak, by nie kierować się tylko tym, co znajdziesz w Internecie pod hasłem “ginekologia estetyczna cennik”. Cena odgrywa drugorzędną rolę - przede wszystkim liczy się jakość wykonania usługi.


Gdzie można wykonać zabiegi z zakresu ginekologii estetycznej?


Warto podkreślić, że zabiegi z zakresu ginekologii estetycznej wykonuje zawsze ginekolog, który posiada odpowiednie przeszkolenie. Nie są to zabiegi, które wymagają dużo czasu, więc tak naprawdę można wykonać je w każdej chwili, bez konieczności wzięcia urlopu w pracy.


Kto może zdecydować się na taki zabieg?


Tak naprawdę, ginekologia estetyczna otwarta jest na kobiety w każdym wieku. Coraz częściej zdarza się, że do ginekologa w sprawie poprawy wyglądu okolic intymnych zgłaszają się nawet kobiety poniżej 25. roku życia. Często jest to niestety podyktowane modą i niewłaściwym obrazem kobiety przekazywanym przez media oraz przemysł pornograficzny. Niemniej zdarza się, że już tak młode kobiety naprawdę potrzebują kilku zmian, by móc zacząć cieszyć się komfortem i przyjemnością w trakcie seksu. To bardzo pocieszające, że świadomość kobiet co do własnej cielesności znacznie się podniosła.


Warto jednak podkreślić, że największą grupę stanowią kobiety powyżej 30. roku życia. Z biegiem czasu bowiem organizm traci cenne włókna kolagenowe i elastyczne. Zatem im bliżej menopauzy, tym częściej możemy zaobserwować u siebie nawracające infekcje czy suchość pochwy. Odkąd ginekologia estetyczna znacząco się rozwinęła, kobiety nie są już skazane na długie leczenie farmakologiczne.


Ginekologia estetyczna - zabiegi


Wśród zabiegów ginekologii estetycznej, ze względu na ich popularność, warto wymienić:

  • laseroterapię sromu i pochwy
  • remodeling/ wypełnianie warg sromowych kwasem hialuronowym lub tłuszczem własnym pacjentki
  • labioplastykę laserową, czyli pomniejszanie warg sromowych mniejszych
  • lifting krocza specjalnymi nićmi
  • mezoterapię okolic intymnych
  • lipolizę wzgórka łonowego

@ Copyright 2018