Telefon biurowy - jakie ma znacznie dla firm?

2019-06-06

Początkowo fakt, że wciąż tak dużo firm deklaruje posiadanie telefonu stacjonarnego w swoich siedzibach jest nieco trudny do zrozumienia. Przecież wszyscy mamy dzisiaj komórki i każdy bardzo docenia jej mobilność i coraz ciekawsze możliwości. Od dawna staramy się już nie wiązać umowami z dostawcami tego rodzaju usług, a domowy telefon stacjonarny najprawdopodobniej już dawno wyrzuciliśmy. Tymczasem stacjonarny telefon biurowy https://www.axium.pl/oferta/telefon-ip-telefon-konferencyjny/ w wielu przedsiębiorstwach jest i ma się całkiem nieźle. Dlaczego?


Jako osoby prywatne już dawno skutecznie przestawiliśmy się na korzystanie z telefonów komórkowych. W ten sposób nic nas nie ogranicza, my możemy być wszędzie i niemal z każdego miejsca na ziemi wykonywać dowolne połączenia. Generalny światowy trend mówi o tym, by wszystkie sprzęty elektroniczne zmniejszyć do minimum i uczynić jak najbardziej mobilnymi. Tymczasem wciąż 2/3 firm deklaruje, że stacjonarny telefon biurowy ma i nie zamierza z niego rezygnować w przeciągu najbliższych kilku lat.


Żeby zrozumieć, co właściwie dzieje się z technologią na świecie i jak światowy trend pomniejszania ilości elektroniki w naszym życiu ma się do realiów, musisz na początek zwrócić uwagę na fakt, że oprócz telefonów stacjonarnych, z naszych domów stopniowo znikają już komputery stacjonarne czy nawet aparaty fotograficzne, które dzisiaj coraz lepiej zastępują dla nas smartphony. W tym samym czasie jednak zarówno produkcja komputerów stacjonarnych, jak i aparatów fotograficznych, ma się całkiem nieźle. Po prostu zmieniła się grupa docelowa. Sprzęty, które są obecnie produkowane, bardzo często są znacznie bardziej specjalistyczne niż były i dedykowane są przede wszystkim profesjonalistom. To samo stało się z telefonem stacjonarnym. Kiedyś służył do plotkowania z ciocią Krysią, dzisiaj natomiast to już telefon biurowy z szeregiem innowacyjnych rozwiązań i nowych funkcji. Telefon biurowy to już nie tylko odbieranie bezpośrednich połączeń od klientów, ale także wielkie możliwości, jak np. telekonferencje.


W niedawnych badaniach blisko 2/3 zapytanych przedsiębiorców zadeklarowało, że nie ma w planach usunięcia ze swoich biur rozwiązania, jakim jest telefon biurowy. Zdecydowana większość przedsiębiorców jest zdania, że telefon biurowy w firmie to bardzo dobry pomysł. Dlaczego? Mówią przede wszystkim o nowych możliwościach. Warto tu wspomnieć o istnieniu sieci VoIP. Telefon biurowy umożliwia wykonywanie stosunkowo tanich połączeń w jej zakresie. Przedsiębiorcy podkreślają także, że dla nich telefon biurowy jest znakiem ich rzetelności, niejednokrotnie zauważanym przez klientów, Kiedy bowiem widzą, że firma posiada numer telefonu stacjonarnego, od razu obdarzają ją znacznie większym zaufaniem.

@ Copyright 2018